Telefon
WhatsApp
  • 03 Mayıs 2020, 17:51
Tadilat Nedir ?

Tadilat, sözcük manası olarak değişiklıkler, değiştirmeler anlamlarına gelmektedir. Tadilat nedir sorusunun kısaca yanıtını Türkiye Mars Yapı olarak vermemiz gerekirse, eski işlevini ve işleyişini yitirmiş hayat alanlarımıza profesyonel ekipler ile araya girmek edilerek yeni işlevler kazandırma, hayat alanlarımızı daha kullanımı kolay duruma getirme işlerine verdiği isimdir.

TADİLAT NASIL YAPILIR?
Ev tadilatı ihtiyaçlarınıza göre boya bAdana işlerinden ısı yalıtım işlerine kadar geniş bir yelpazeye sahiptir. Tadilat nasıl yapılır sorusunun yanıtı da bu yelpaze ortamında hangi ya da hangi işlerinizi yaptıracağınız ile doğru orantılıdır. Bu yüzden tadilat nasıl yapılır sorusunun yanıtını verebilmemiz amacıyla evvelce bu yelpaze ortamında ki işlerin bazılarından kısaca dile getirmemiz gerekmektedir;

Boya İşleri; Hayat alanlarımızın belki de en mühim ayrıntısı olan boya/bAdana işleri, renkleri solmuş, yıpranmış ya da dökülmüş duvar/tavan ya da dış cephe boyalarının yerine belirlediğimiz renklere göre yeniden boyanması ve hayat alanlarımızı güzel göstermeyi amaçlamaktadır.

Zemin Kaplama; Hayat alanlarımızda tespit edilen ve devamlı ilişki durumunda bulunduğumuz zemin kaplamaları eskimiş, yıpranmış ve değişme vakitı gelmiş olabilir. Bu değişikleri yapar iken ilgi etmemiz gereken en mühim şeylerin başında kaliteli malzeme ve deneyimli usta seçimi gelmektedir. Çünkü yapılacak hatalı bir prosedür neticesi zemin kaplamanızın ömrü kısalabilir ya da işlevini tam yerine getiremeyerek erken bozulmalar yaşanabilir.

Bölme Duvar – Asma Tavan Alçıpan; Hayat alanlarımızda tespit edilen odalar vakit ortamında bizlere çok gelebilmekte ve değişiklık gerçekleştirmek durumunda kalmaktayız. Bu değişiklığı ekonomik ve şık bir manzara ile gerçekleştirmek istediğimizde fazlası vakit Bölme Duvarları Alçıpan ile yapabiliriz. Odalarımızın classic tavanlarından sıkıldıysak ve odamıza yeni bir hava katmak istiyorsak başvuracağımız ilk teknik ise asma tavan alçıpan işleridir. Hem şık hem de çağdaş bir manzarae sahip olacak, değişik aydınlatma sistemleri vasıtası ile odanızın havasını değiştirecektir.

Çatı Tadilatı; Binalarda tespit edilen enerji kayıplarının %25ini çatılar oluşturmaktadır. Bu derece büyük bir enerji kaybını engellemek ve binamızı dış etkenlerden güvenliğini sağlamak amacıyla Çatı tadilatı binalar amacıyla en mühim tadilat işlerinden bir tanesidir. Çatı tadilat işleri biraz uzun bir husus bulunduğu amacıyla daha sonra çeşitli olarak incelenecektir.

Dış Cephe Giydirme; Binalarımızın hem dışardan güzel görünmesi hem de belirli oranda (kullanılan malzemenin özelliğine göre) ısı yalıtım ve ses yalıtımı sağlaması amacıyla oluşturulan tadilat işlerindendir.

Sizde Türkiye da Tadilat yaptırmak istiyorsanız bizimle İLETİŞİM bölümünden iletişime geçerek bedava keşif hizmetinden yararlanabilir ve öneri alabilirsiniz…

Paylaş

Tadilat Nedir ?

Mantoloma Nedir ?

Bize Soru Sorun

Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.

İLETİŞİM

Proje ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için Hemen Arayın! 0 (414) 312 40 02

BİZ SİZİ ARAYALIM